Szkolenie Praktyczne do Licencji

Pilota Samolotowego Zawodowego CPL(A)/ME

{chronocontact}kontaktmini{/chronocontact}

AddThis Social Bookmark Button

Proces szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego składa się z Kursu Teoretycznego oraz Szkolenia Praktycznego, które realizowane jest po zakończeniu części teoretycznej. Szkolenie praktyczne realizowane jest w oparciu o program szkolenia, którego celem jest rozbudowanie kompetencji Pilota do poziomu zawodowego. Ćwiczenia realizowane w procesie szkolenia koncentrują się głównie na obsłudze rozszerzonej funkcjonalności samolotu Complex oraz na rozwijaniu umiejętności wykonywania lotów według wskazań przyrządów. Część szkolenia poświęcona jest również przelotom nawigacyjnym, tutaj warto wybrać odpowiednio zaawansowany samolot do szkolenia, żeby nauczyć się pracy z nowoczesną awioniką.

Program szkolenia praktycznego przewiduje minimum 28 godzin lotów szkolnych. Przystąpienie do szkolenia warunkuje posiadanie orzeczenia lotniczo-lekarskiego pierwszej klasy. W trakcie szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego realizujemy również program do uprawnienia do lotów na samolotach wielosilnikowych. Połączenie dwóch programów szkolenia daje możliwość oszczędności w końcowym rozrachunku z uwagi na fakt, że samolot wielosilnikowy, którego używamy do szkolenia, jest jednocześnie samolotem Complex, i z jego wykorzystaniem można równolegle realizować ćwiczenia przewidziane do uprawnienia do lotów na samolotach wielosilnikowych jak i część poświęconą obsłudze funkcjonalności samolotu Complex. Samolotem Complex określa się samolot jedno lub wielosilnikowy, który posiada chowane podwozie oraz stało obrotowe śmigło zarządzane z poziomy kabiny pilota.

Jaki wymagania musisz spełnić, żeby rozpocząć szkolenie praktyczne do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego:

 1. Posiadanie zaświadczenia o ukończenia kursu teoretycznego w zakresie ATPL(A) lub CPL(A) oraz MEP(L);
 2. Ważne orzeczenie lotniczo-lekarskie I Klasy;
 3. Nalot ogólny co najmniej 150 h;
 4. Nalot dowódczy co najmniej 70 h, ze względu na ujęcie w szkoleniu uprawnienia MEP(L)

Jakie wymagania musisz spełnić, żeby otrzymać zaświadczenie o ukończeniu szkolenia praktycznego do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego:

 1. Ukończone 18 lat
 2. Ukończenie szkolenia zgodne z programem Runway Pilot School
 3. Nalot ogólny co najmniej 200 h (w tym co najmniej 100 h nalotu dowódczego)
 4. Nalot dowódczy po trasach w ilości co najmniej 20 h
 5. Wykonać lot po trasie o długości co najmniej 540 km (300 NM) podczas którego wykonano dwa lądowania z pełnym zatrzymaniem na dwu różnych lotniskach, z których żadne nie jest lotniskiem odlotu
 6. Posiadanie co najmniej 5 h lotu w nocy (w tym co najmniej 3 godziny lotów szkolnych na dwusterze, w tym co najmniej 1 godzina przelotu nawigacyjnego)
 7. Wykonać w nocy co najmniej 5 samodzielnych startów i lądowań

Przeczytaj dalej o ile poszerzymy Twój zakres wiedzy przygotowując Cię do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego.


Szkolenie Praktyczne dostępne jest w poniższych opcjach.

Wybór polega na zróżnicowaniu typów samolotów z wykorzystaniem których realizowane jest szkolenie. Każda z opcji określa cenę szkolenia praktycznego w zależności od wybranego typu samolotu. Wybór polega na przeanalizowaniu wartości jakie dostarcza szkolenie na poszczególnych typach samolotów. Traktuj szkolenie do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego jako inwestycję i wybieraj zaawansowany sprzęt, to z pewnością zaprocentuje w Twojej karierze Pilota. Przeczytaj opis każdej z opcji i zastanów się nad własnymi potrzebami i możliwościami.


Szkolenie praktyczne CPL(A)PA34

Samolot Piper Seneca V

Piper Seneca V to samolot dwusilnikowy przeznaczony do lotów o średnim zasięgu. Na pokład zabiera sześć osób razem z Pilotem, to świetna maszyna do szkolenia pilotów do uprawnienia na samoloty wielosilnikowe. W programie szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego realizujemy również szkolenie do uprawnień na samolot wielosilnikowy w połączeniu z procesem szkolenia z wykorzystaniem samolotu COMPLEX.

Poniższe ceny szkolenia CPL(A)/ME uwzględnia loty na Samolocie Wielosinikowym Piper Seneca V oraz loty na wybranym Samolocie Jednosilnikowym:

26 000 PLN z Samolotem Tecnam P2002
28 000 PLN z Samolotem Cessna 172
29 000 PLN z Samolotem Piper PA28 Archer

Szkolenie praktyczne CPL(A)PA34

Samolot Piper Twin Comanche PA-30

PA-30 to samolot dwusilnikowy przeznaczony do lotów o średnim zasięgu. Na pokład zabiera cztery osoby, to świetna maszyna do szkolenia pilotów do uprawnienia na samoloty wielosilnikowe. W programie szkolenia do Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego realizujemy również szkolenie do uprawnień na samolot wielosilnikowy w połączeniu z procesem szkolenia z wykorzystaniem samolotu COMPLEX.

Poniższe ceny szkolenia CPL(A)/ME uwzględnia loty na Samolocie Wielosinikowym Piper Twin Comanche PA-30 oraz loty na wybranym Samolocie Jednosilnikowym:

22 000 PLN z Samolotem Tecnam P2002
24 000 PLN z Samolotem Cessna 172
25 000 PLN z Samolotem Piper PA28 Archer

Co muszę zrobić, żeby przystąpić do szkolenia praktycznego?

Zgłoszenie uczestnictwa w kursie jest proste, możesz wszystko załatwić przez Internet.

 1. Upewnij się, czy spełniasz minimalne wymagania warunkujące przystąpienie do szkolenia, informację o nich znajdziesz w tym artykule.
 2. Napisz do nas email wypełniając formularz kontaktowy podając następujące informacje: Imię i Nazwisko, telefon kontaktowy, nazwa i opcja szkolenia.
 3. W informacji zwrotnej umówimy się z Tobą na spotkanie w dogodnym dla Ciebie terminie w celu omówienia toku szkolenia oraz podpisania umowy na wybrane szkolenie praktyczne.
 4. Jeżeli odbyłeś u nas kurs teoretyczny skorzystaj z preferencji cenowych dla lojalnych klientów w opcji "Kurs Teoretyczny w zestawie ze Szkoleniem Praktycznym w lepszej cenie".
 5. Gotowe ! Wsiadamy do samolotu i zaczynamy szkolenie.

Przeczytaj wpisy powiązane na blogu Runway Pilot Club

Rozwijaj swoją lotniczą pasję zdobywając uprawnienia wyższego poziomu

ATPL(A)

Kurs Teoretyczny do Licencji Pilota Samolotowego Liniowego ATPL(A)

Wykonaj kolejny krok po otrzymaniu Licencji Pilota Samolotowego Turystycznego, kurs ATPL(A) łączy w sobie przygotowanie teoretyczne do uprawnienia do lotów według wskazań przyrządów, na samoloty wielosilnikowe oraz Licencji Pilota Samolotowego Zawodowego.

4 000 PLN
więcej
box-small-szkolenie-praktyczne-ira

Szkolenie Praktyczne do lotów według wskazań przyrządów IR(A)

Rozwijaj swój warsztat Pilota zdobywając uprawnienia wyższego poziomu. Uprawnienie Instrument Rating pozwoli Ci bezpiecznie wykonywać loty według wskazań przyrządów w trudnych warunkach atmosferycznych.

24 000 PLN
więcej
Kurs angielskiej frazeologii lotniczej Aviation English ICAO Level 4+

Kurs angielskiej frazeologii lotniczej Aviation English ICAO Level 4+

Lataj również poza granice Polski, do krajów UE oraz należących do strefy Schengen niema potrzeby odpraw celnych. Na kursie frazeologii angielskiej zdobędziesz umiejętność komunikowania się z wykorzystaniem ustandaryzowanych zwrotów w języku angielskim.

3 000 PLN
więcej

Recenzje użytkowników

Brak recenzji użytkowników dla tej pozycji.

Aby dodać recenzje zarejestruj się lub zaloguj.